Kļūdas metāla žogu ierīkošanā un izvēlē
Bieži žogam tiek izmantots koks, taču šim materiālam nepieciešama kopšana (slīpēšana, krāsošana, eļļošana). Tā rezultātā tirgū radās vajadzība pēc izturīgākiem materiāliem, kam nepieciešama minimāla kopšana. Šajā gadījumā pareizā izvēle ir metāla žogi, kas pēc formas atgādina koka žogus.
Vizuāli metāla žogi var izskatīties identiski, taču var atšķirties atkarībā no izmantotajiem materiāliem un izgatavošanas veida.
Lai novērtētu metāla žoga kvalitāti un izturību, ir svarīgi tādi kritēriji kā: Kur izgatavots? Kādos posmos? Kādi materiāli izmantoti?
Atsevišķie metāla elementi jāsamontē un jāsametina, un tikai pēc tam jāveic izstrādājuma cinkošana. Ar cinku jāpārklāj visa virsma, lai būtu drošāka aizsardzība pret koroziju. Ja izstrādājumi tiek izgatavoti no iepriekš sagatavotiem cinkotiem profiliem, metinājuma punkti jāapstrādā pēc īpašas tehnoloģijas. Tikpat svarīgs solis pēc cinkošanas ir sagatavošana krāsošanai, jo šis process veicina krāsas labāku saķeri ar virsmu (nelobās, gluda virsma). Visuzticamākā ir pulverkrāsošanas metode, pēc kuras izstrādājums kļūst izturīgs pret koroziju, skrāpējumiem un citiem vides faktoriem. Ja rūpnīca izmanto progresīvas tehnoloģijas, ir sertificēta, atbilst ISO standartiem, tad ir maza iespējamība, ka produkcija būs nekvalitatīva.
Sastopami gadījumi, kad žalūziju žogam izmanto jumta segumam paredzēto skārdu, taču tas nav izturīgs pret bojājumiem, ko rada materiāla izmantošana ceļa tuvumā. Tirgū ir daudz līdzīgu skārda izstrādājumu, bet, ja izvēlas nesertificētā rūpnīcā ražotus produktus, kam nav karkasa un stiprības profilu un kas nav krāsoti pēc montāžas, bet tā vietā sakniedēti no daļām, tad bieži vien klientam pēc kāda laika nākas atkārtoti investēt apžogojumā, to mainīt vai arī samierināties ar nepievilcīgu izskatu.
Viena no visbiežāk sastopamajām žogu montāžas kļūdām ir vienlaidu pamatu ierīkošana, kad tas nav nepieciešams. Montētāji bieži ierosina likt vienlaidu pamatus (režģi), lai palielinātu montāžas darbu apjomu. Tādā gadījumā stabi tiek iebetonēti tieši pamatos vai arī stabi ar enkura plāksnēm tiek piestiprināti pie pamatiem. Ja zemes gabalam nav būtisku atšķirību augstumā un nav nepieciešama atbalsta siena augsnes noturēšanai, pamati nav obligāti. Žoga perimetra zonā var salikt bruģakmeņus vai akmentiņus, lai novērstu zāles augšanu, vai izmantot žogu betona pasētas. Tajos gadījumos, kad pamati ir nepieciešami, ir vērts padomāt par dekoratīvajiem žoga blokiem. Uz betona pamatiem var izvietot vairākas bloku rindas, kas izdaiļos betona struktūru.
Žoga stabiem un pamatiem ir svarīgi izvēlēties pareizo dziļumu, tad tie paliks savā vietā, mainoties gadalaikiem. Ir svarīgi arī izvēlēties atbilstošu bedres platumu, jo tas var ietekmēt žoga stabilitāti. Ieteicamais bedres diametrs ir 15–25 centimetri. Mazāks bedres diametrs apdraud žoga stabilitāti, bet lielākai bedrei nepieciešams vairāk javas.
Montējot žalūziju žogus, štaketa žogus vai palisādes žogus, klienti bieži nepievērš uzmanību tam, kā ierīkot žoga stabus, kādus izvēlēties un kādā attālumā uzstādīt. Labāk, ja attālums starp stabiem ir vienāds. Vienādas sekcijas ražošanu padara vieglāku un lētāku, un montāža ir vienkāršāka.
Jāatzīmē, ka blīvāka žoga gadījumā rodas „buras efekts” un stabam jāiztur lielāka slodze. Tas pats attiecas arī uz ļoti smagu žogu. Tādā gadījumā nav piemērots 40x60 mm stabs ar 1,3 mm biezu sieniņu, kas parasti ir piemērots 3D vai 2D segmentu žogam no stieples paneļiem. Ir svarīgi arī novērtēt pašu stabu kvalitāti. Piemēram, ar cinka un alumīnija sakausējumu GALFAN klāti un ar pulverkrāsu krāsoti stabi kalpos vairākas reizes ilgāk nekā parastie stabi no melnā metāla ar grunts pārklājumu. Zemas kvalitātes vai nepiemērotu žoga stabu izvēle ir liels risks, jo nomainīt stabus ir sarežģītāk un dārgāk nekā žoga paneļus.
Teritoriju vārtu komplektācija ir diezgan svarīgs aspekts, bet kvalitatīva furnitūra ir vārtu ilgtermiņa ekspluatācijas garants, neaizmirstot par aizsardzības funkciju un estētiskajiem kritērijiem. Vārtiem, kuri izgatavoti sertificētā ražotnē, ir aprēķināta slodze, pareizi izvēlēts rāmis, eņģes, gultņi, stabi, atdures. Konstrukcijas kustīgās daļas ir aizsargātas pret apkārtējiem un dabas ietekmi. Kvalitatīvi nokomplektēts izstrādājums dod iespēju ātrāk samontēt produkciju un nodrošina vairāk regulēšanas iespēju, un tas ietekmē klienta finanses. Pretējā gadījumā, ja izvēlas nepilnīgu vai vārtiem nepiemērotu furnitūru, pēc kāda laika tā būs jāmaina, bieži vien demontējot vārtu konstrukciju.
Ja ir pietiekama informācija un piemēroti līdzekļi metāla žoga ierīkošanai, jūs varat paši samontēt žogu, taču, ja rodas šaubas par izvēli un žoga uzstādīšanas iespējām, iesakām konsultēties ar speciālistiem. Savas jomas profesionāļi var palīdzēt izvēlēties kvalitatīvus materiālus un pareizi veikt montāžas darbus. Tā rezultātā klients var priecāties par augstas kvalitātes ilgmūžīgu žogu un optimāli izlietotām finansēm.